درباره ماشتابدهنده فردوسی یک مرکز شتابدهی و توسعه کسب و کارهای نوپاست که توسط جمعی از متخصصین باسابقه این حوزه راه اندازی شده است. این مرکز شتابدهی با هدف بسترسازی جهت ساماندهی استارتاپها در حوزه های مختلف، به خصوص حوزه فناوری های آموزشی و نرم، و همچنین شبکه سازی با هدف ایجاد فرصتهای شغلی جدید، پایدار و متناسب با نیازهای استان خراسان بزرگ آغاز به کار نموده است.

 

اهم خدمات مرکز عبارت اند از:

  • اختصاص فضای کاری به مجموعه های تحت شتابدهی
  • منتورینگ و مشاوره مديريتي، حقوقي، مالي، اعتباري، پروژه‌يابي و بازاريابي
  • آموزش‌هاي تخصصي ويژه و مشاوره
  • حمایت مالی جهت تبلیغات در رسانه
  • ایجاد پلی بین صاحبان ایده و استارتاپها و سرمایه گذاران
 
 

نقش شتابدهنده در توسعه استارتاپ ها

عموما استارتاپ ها تنها بر وجه فنی کار خود مسلط بوده و تا مرحله ی رساندن محصول یا خدمت خود به بازار، چالش های عدیده ای را پیش رو دارند که لزوما در حیطه تخصص اعضای استارتاپ نیست. شتابدهنده با ارائه خدمات خود به استارتاپ ها کمک می کند از این چالش ها به سلامت عبور کرده و در نهایت سهم قابل قبولی از بازار را به دست آورند.

 
 

نحوه ارائه خدمات

شتابدهنده فردوسی خدمات خود را طی دو دوره 2 و 4 ماهه به استارتاپ ها ارائه می کند. در دوره دو ماهه، که کشف نام دارد، تمامی خدمات شتابدهنده رایگان است. پس از آن در صورت تمایل به ادامه همراهی با شتابدهنده و همچنین قبولی در جلسه دفاع دوره کشف، استارتاپ ها می توانند از تسهیلات 25 میلیون تومانی شتابدهنده در دوره 4 ماهه شتابدهی بهره مند شوند. پس از 6 ماه، استارتاپ می تواند در جلسه ارائه ای با حضور سرمایه گذاران شتابدهنده، شانس خود را برای جذب سرمایه امتحان کند