سوالات متداول : #کشف

1در حال راه‌اندازی استارت‌آپی هستم. ممکن است که جلسه‌ای با شما داشته باشم؟

متاسفانه برای ما مقدور نیست که با تک‌تک استارت‌آپ‌هایی که متقاضی سرمایه‌گذاری ما هستند، ملاقات حضوری داشته باشیم. تنها فرآیندِ درخواست پذیرش است که به کمک آن، تصمیم می‌گیریم با کدام یک از استارت‌آپ‌ها جلسۀ حضوری داشته باشیم.

2چرا درخواست ما را رد کردید؟

1. تیم اولیه داشته باشد (حداقل دو نفر)؛ 2. محصول اولیه داشته باشد (صرفاً ایده نباشد)؛ 3. بازار انتخابی آنها ظرفیت جذابی داشته باشد (ایده تکراری نباشد)؛ 4. هر کدام از اعضای تیم هفته‌ای20 ساعت در مکان شتابدهنده حاضر شوند و روی استارت‌آپ خود کار کنند. در صورتی که هر یک از ملاک‌های بالا در استارت‌آپ متقاضی رعایت نشده باشد، ناگزیر به رد درخواست پذیرش آنها خواهیم بود.

3 پیش از این، برای استارت‌آپمان درخواست داده‌ایم و از طرف شتابدهنده فردوسی رد پذیرش شده‌ایم. آیا این امکان وجود دارد که دوباره درخواست خود را ثبت کنیم؟

در صورتی که خواسته‌های شتابدهنده فردوسی در بررسی پیشین را برآورده کرده‌اید، می‌توانید دوباره درخواست خود را ثبت کنید.

4صرفاً روی استارت‌آپ‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنید که نرم‌افزار یا اپلیکیشن تولید می‌کنند؟

شتابدهنده فردوسی تمرکز خود را معطوف به استارت‌آپ هایی با محوریت‌های زیر نموده است: 1. اطلاع‌‌‌رسانی و رسانه‌های جدید؛ 2. بازی‌ و ‌سرگرمی‌‌؛ 3. بازاریابی محتوی؛ 4. و خدمات عمومی و شهری

5اگر پیش از این، در برنامۀ شتابدهی شتابدهنده دیگری شرکت کرده باشیم، باز هم می‌توانیم در شتابدهنده فردوسی پذیرش شویم؟

بله. شرکت کردن استارت‌آپ‌ها در مراکز رشد یا شتابدهنده‌های دیگر، مانعی برای پذیرش شما نخواهد بود.

6آیا این امکان وجود دارد که بدون حضور فیزیکی در شتابدهنده فردوسی، در دوره‌های شما شرکت کنیم؟

متاسفانه ممکن نیست! تجربه به ما نشان داده است میزان پیشرفت استارت‌آپ‌هایی که در شتابدهنده حضور نمی‌یابند، بسیار کمتر از استارت‌آپ‌هایی است که بصورت مستمر در مکان شتابدهنده حاضر می‌شوند. با وجود این، نیازی نیست که بصورت تمام‌وقت در شتابدهنده فردوسی حضور پیدا کنید. در شتابدهنده فردوسی روال به این شکل است که هر کدام از بنیان‌گذاران استارت‌آپ‌های پذیرش‌شده بایستی 20 ساعت در هفته در مکان شتابدهنده حضور داشته باشند. در همین راستا، اگر کسب‌وکاری دارید که شما را ملزم به حضور در جای دیگری می‌کند، راهکاری ترتیب خواهیم داد تا بتوانید در رویدادهای شتابدهنده فردوسی حضور یابید تا از کسب‌وکارتان غافل نمانید. البته بعد از دورۀ چهار ماهۀ شتاب، اجباری به حضور در شتابدهنده نخواهد بود.

7دورۀ کشف چند ماه طول می‌کشد؟
دو ماه.
8هزینۀ دورۀ کشف برای استارت‌آپ‌های راه‌یافته به آن چقدر است؟

صفر تومان! این دوره کاملاً رایگان است. در این فرصت دو ماهه، شتابدهنده به ارزیابی استارت‌آپ‌هایی می‌پردازد که به زعم خود، آینده‌دار هستند. در صورتی که عملکرد استارت‌آپ مورد قبول تیم ارزیابی شتابدهنده باشد، مجوز ورود به دورۀ شتاب را خواهد یافت؛ جایی‌که شتابدهنده در ازای خدمات و سرمایه‌گذاری 25 میلیون تومانی در دورۀ شتاب، 15% از سهام استارت‌آپ را دریافت خواهد کرد.

سوالات متداول

در صورتی که سوال خود را نیافتید با ما در میان بگذارید