درباره ما

 

شتاب‌دهنده کسب‌وکار فردوسی از بهار 1396 آغاز به کار نموده است. این شتاب‌دهنده در ابتدا بعنوان شتاب‌دهنده‌ای دانشگاهی با حمایت آکادمی نوآوری و کارآفرینی فردوسی در مرکز رشد دانشگاه فردوسی مشهد متولد شد و پس از یک سال فعالیت، به کمک سرمایه‌گذاری بُرسا (بنگاه رسانه‌ای‌سرمایه‌گذاری آخرین‌خبر) فعالیت خود را توسعه و فرآیند شتابدهی خود را معطوف به چهار حوزه در فناوری‌های نرم نموده است. این شتاب‌دهنده که اولین شتاب‌دهنده دانش‌بنیان شرق کشور است، بر شتابدهی استارتاپ‌هایی با محوریت‌های زیر تمرکز دارد:

 
 
پذیرش استارتاپ های اطلاع‌‌‌رسانی و رسانه‌های جدید در شتابدهنده فردوسی

اطلاع‌‌‌رسانی و رسانه‌های جدید

پذیرش استارتاپ های بازی‌ و ‌سرگرمی‌‌ در شتابدهنده فردوسی

بازی‌ و ‌سرگرمی‌‌

پذیرش استارتاپ های بازاریابی محتوی در شتابدهنده فردوسی

آموزش و صنعت محتوا

پذیرش استارتاپ های خدمات شهری و گردشگری در شتابدهنده فردوسی

خدمات شهری و گردشگری

 
 

این شتاب‌دهنده که عضو «مرکز نوآوری شتابدهی» است، از طرف ستاد فناوری های نرم و هویت ساز به «مبادی معرفی و شناسایی شرکت‌های خلاق» نیز نائل آمده است. طی تفاه‍م‌نامه‌ای که بین این شتاب‌دهنده و شهرداری مشهد در دی ماه 97 منعقد شد، اولین کارخانه نوآوری شرق کشور در مشهد احداث خواهد شد.

 
 
 
 

هدف ما این است که تا سال 1400، به اثرگذارترین و مورد اعتمادترین مجموعه برای کسب وکارهای نوپا و دانش بنیان در شرق کشور و کشورهای فارسی زبان منطقه تبدیل شویم. برای رسیدن به این هدف، مجموعۀ آخرین خبر به‌عنوان سرمایه‌گذار، شتاب‌دهنده را همراهی می‌کند. بهره‌مندی از مجموعۀ معتبر خراسان در شرق کشور و دسترسی به 8.000.000 مخاطب مستقیم در فضای مجازی کشور به استارتاپ‌ها کمک می‌کند تا به‌راحتی خود را در شرق کشور معرفی و عرضه کنند. آکادمی نوآوری و کارآفرینی فردوسی سرمایه‌گذار دیگر شتاب‌دهنده است که در طی چهار سال فعالیت خود، آموزش مفاهیم کسب‌وکار به نسل نوجوان و جوان را دنبال می‌کند و در چهار استان کشور نمایندگی فعال دارد.