خبر «رویداد روز برآیند» در روزنامه خراسان

رویداد «روز برآیند»
30 مهر, 1397
عکس اعضا شتابدهنده فردوسی با تیم نوار
«ملاقات»،هم‌نشینی با چهره‌های استارتاپی کشور
30 مهر, 1397

خبر «رویداد روز برآیند» در روزنامه خراسان

رویداد روز برآیند در رونامه خراسان
با حضور استارت آپ های موفق شتاب دهنده فردوسی و سرمایه گذارها انجام شد

اولین رویداد جذب سرمایه برای کسب و کارهای نوپا در مشهد

صبح دیروز مشهد مقدس میزبان رویداد «Demo Day» بود که به همت شتاب دهنده کسب و کار فردوسی برگزار شد و علاوه بر جوانان دارای ایده های نو، جمعی از سرمایه گذاران و نمایندگان صندوق های سرمایه گذاری نیز در آن حضور یافتند. به گزارش خراسان رضوی، شتاب دهنده کسب‌وکار فردوسی به عنوان مرکز شتاب دهی دانش‌بنیان فعال در شرق کشور، فرایند تخصصی شتاب دهی خود را از ابتدای سال 1396 آغاز کرده است. این مرکز، توسعۀ فناوری‌های نوظهور در شرق کشور را با پشتیبانی مستقیم مرکز شتاب دهی نوآوری دنبال می‌کند و تمرکز خود را بر سرمایه‌گذاری در مرحلۀ بذری با محورهای اطلاع‌‌‌رسانی و رسانه‌های جدید، بازی‌ و ‌سرگرمی‌‌، آموزش و بازاریابی محتوا و خدمات شهری و گردشگری معطوف کرده است. دانشگاه فردوسی مشهد، ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی ریاست جمهوری، روزنامه خراسان و بنگاه رسانه ای سرمایه گذاری «آخرین خبر» از جمله حامیان و همکاران این شتاب دهنده هستند.

 

رویداد روز برآیند در هتل قصر طلایی برای استارت آپ های شتاب دهنده فردوسی

استارت آپ شتاب دهنده، حلقه ارتباط جوانان نخبه با جامعه

رویداد سرمایه گذاری استارت آپ های شتاب دهنده فردوسی روز گذشته در هتل بین المللی قصر مشهد برگزار شد و فرصتی را فراهم کرد تا بار دیگر جمعی از جوانان خلاق و دارای ایده های نو، گرد هم آیند و با ارائه اندیشه های نو، طرح های خود را برای توسعه فضای کسب و کار و توسعه علم و فناوری در حوزه های مختلف ارائه کنند. «مصطفی مکارم» مدیر عامل شتاب دهنده فردوسی در این رویداد با بیان این که وجود استارت آپ های شتاب دهنده، ضرورت تکمیل حلقه ارتباط جوانان نخبه و کارآفرین با جامعه است، اظهار کرد: این که توانستیم در شرق کشور اولین شتاب دهنده را برای حمایت از نخبگان جوان راه اندازی کنیم می تواند دستاوردهایی از جمله ایجاد اشتغال های دانش بنیان برای جوانان و ایجاد ثروت برای مردم به همراه داشته باشد. مکارم به موضوع فعالیت استارت آپ های شتاب دهنده حاضر در این رویداد اشاره کرد و افزود: بسیاری از جوانان نخبه و کارآفرینان استان تا کنون به دلیل کمبود تجربه و دیگر محدودیت ها و موانع، نتوانسته اند ایده های خود را اجرایی کنند و حالا شتاب دهنده فردوسی با حمایت از این جوانان شرایطی را فراهم کرده است که ایده های آن ها عملیاتی و اجرایی شود و بتوانند بستر مناسبی برای اشتغال خود و دیگران ایجاد کنند.

مهندس مکارم مدیرعامل شتاب دهنده فردوسی در رویداد روز برآیند

 

شتاب دهنده ها، پدران سخت گیر استارت آپ ها

مدیرعامل شتاب دهنده فردوسی تصریح کرد: ما در شتاب دهنده موفقیت استارت آپ ها را افزایش می دهیم تا به مرحله ای برسند که بتوانند محصولات خود را تجاری سازی کنند، در واقع شتاب دهنده ها پدران سخت گیری هستند که ریسک پذیری استارت آپ ها را به صورت منطقی افزایش می دهند، اما در سود و زیان آن ها شریک هستند و البته از ایجاد خطرات احتمالی آن ها جلوگیری می کنند.

حمایت روزنامه «خراسان» از استارت آپ ها

وی همچنین حمایت رسانه ها از استارت آپ ها را یکی از ملزومات برای موفقیت آن ها دانست و افزود: در استان خراسان رضوی، روزنامه «خراسان» و رسانه «آخرین خبر» با حمایت رسانه ای خود توانسته در موفقیت استارت آپ ها سهم به سزایی داشته باشد و امیدواریم با این حمایت رسانه ای، استارت آپ های استان در آینده به عنوان برندهای معتبر در کشور و دنیا معرفی شوند.

رویداد دمودی یا برآیند با ارائه تیم های استارت آپی شتاب دهنده فردوسی

معرفی استارت آپ های موفق

در ادامه این همایش، «مسعود گوهری منش» بنیان گذار استارت آپ Irex2World که در زمینه صادرات فعالیت می کند، نیزگزارشی از حوزه فعالیت خود و تیم اش ارائه کرد و گفت: حمایت شتاب دهنده فردوسی از این استارت آپ بسیار موثر است و با این حمایت توانسته ایم سهم بزرگی در بازاریابی محصولات استان و کشور داشته باشیم. وی افزود: در سامانه Irex2World  افراد می توانند کالاهای خود را در 16 دسته بندی صادراتی معرفی کنند که یکی از ویژگی های این سامانه است. وی تصریح کرد: خیلی از شرکت ها و تولید کنندگان به خاطر مشکلات مالی نمی توانند وارد بازاریابی بین المللی شوند اما ما در استارت آپ  Irex2World شرایطی را مهیا کرده ایم که شرکت ها می توانند با هزینه های بسیار پایین محصولات خود را در دنیا معرفی کنند، همچنین تفاهم نامه ای با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا کرده و توانسته ایم به طور ویژه برای شرکت های دانش بنیان با استفاده از سایت Irex2World حضورشان را در عرصه بازاریابی تسهیل کنیم.
«محمدمهدی خالقی بایگی» مدیر استارت آپ «ریس نت» دیگر ارائه کننده در این رویداد بود که در معرفی این استارت آپ گفت: با شبیه سازی آموزش راهنمایی و رانندگی  توانسته ایم افراد را از دوران کودکی و نوجوانی به عنوان رانندگان حرفه ای تربیت کنیم. وی افزود: روزانه بیش از 50 نفر از هموطنان ما جان خود را در تصادفات از دست می دهند که 70 درصد فوتی ها به خاطر ناتوانی راننده در کنترل خودرو است. خالقی بایگی گفت: در این استارت آپ با شبیه سازی آموزش راهنمایی و رانندگی علاوه بر تربیت حرفه ای افراد برای رانندگی، تفریح جذابی را نیز برای آن ها رقم زده ایم. وی تصریح کرد: یکی از اهداف ما تجهیز آموزشگاه های رانندگی به این شبیه ساز است و این موضوع می تواند در کاهش هزینه های افراد و تربیت حرفه ای رانندگان در آموزشگاه ها نیز موثر باشد. در ادامه برنامه «محمد داوودی» مدیر استارت آپ هایپرمارکت آنلاین 8118 ، نیز گفت: جامعه هدف ما در این استارت آپ افرادی هستند که وقت کافی برای خرید ندارند و گروه هایی از جمله سالمندان یا افرادی که به دلیل داشتن فرزند کوچک امکان خروج از منزل برای خرید ندارند را شامل می شود. داوودی افزود: ما با راه اندازی فروشگاه  و فروش آنلاین توانسته ایم هم نیاز مشتریان خود را برطرف و هم اشتغال زیادی ایجاد کنیم. بخش دیگر این رویداد به معرفی استارت آپ «آنباند» اختصاص داشت. «معین رضایی» مدیر این استارت آپ در این باره گفت:در این مجموعه بازی motoknight که یک بازی آنلاین روی گوشی است تولید شده است که در آن شوالیه ها سوار بر موتور با هم به رقابت می پردازند. رضایی افزود: با همکاری و کمک اپلیکیشن «آخرین خبر» توانسته ایم در این زمینه  ارتباطات گسترده ای برای ارائه ایده های خود به دیگر کشورها نیز داشته باشیم.
«مجید سازوار» مدیر استارت آپ «تاچستان» نیز در معرفی این استارت آپ گفت: این محصول در زمینه تولید محتوای بازی های کودکان راه اندازی شده است. سازوار افزود: کودکان علاقه زیادی به تلفن همراه دارند و در مقابل آن خانواده ها به دلیل نداشتن نظارت بر محتوای مورد استفاده کودکان در گوشی ها با نگرانی هایی مواجه اند، به همین دلیل ما برای گوشی های هوشمند محتوایی ویژه کودکان فراهم می کنیم تا فقط به همین محتوا دسترسی داشته باشند و نگرانی های خانواده نیز برطرف می شود.
«هادی طباطبایی» مدیر استارت آپ «افلاک نما» نیز به عنوان آخرین ارائه کننده در این رویداد گفت: توانسته ایم با راه اندازی افلاک نما به نیاز دانشجویان و دیگر علاقه مندان به علوم آسمانی، زمینی و دریایی پاسخ دهیم. طباطبایی افزود: بیش از سه هزار افلاک نما در دنیا وجود دارد که به خاطر هزینه های زیاد، امکان استفاده از آن برای افراد فراهم نیست، در همین زمینه ما در پردیس دانشگاه فردوسی افلاک نمایی ایجاد کرده ایم که می تواند مورد استفاده عموم علاقه مندان قرار بگیرد. شایان ذکر است در پایان این رویداد فرصتی برای گفت وگوی مدیران شتاب دهنده ها با سرمایه گذاران و مسئولان صندوق های سرمایه گذاری فراهم شد تا در تبادل نظر با یکدیگر، راه های توسعه این فناوری ها بررسی شود.

نویسنده : نادینلویی

متن خبر : http://khorasannews.com/newspaper/page/19945/1/631076/0

 

علی بنائی
علی بنائی
مدیر ارتباطات سابق شتابدهنده کسب و کار فردوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *