کنفرانس «Pocket Gamer Connects»
گزارش حضور مدیر استارتاپ آنباند در کنفرانس «Pocket Gamer Connects»
24 آبان, 1399
کشف12
آغاز دوره کشف 12
24 آبان, 1399

شتاب‌دهنده کسب‌وکار فردوسی و مرکز نوآوری ایران زمین تفاهم‌نامه‌ همکاری امضا کردند

تفاهم نامه همکاری با ایران زمین

براساس گزارش سال ۲۰۲۰ شاخص جهانی نوآوری که توسط سازمان بین‌المللی مالکیت فکری منتشر شد، ایران در بین ۱۰ کشور منطقه آسیای میانه و جنوبی، رتبه دوم را کسب کرده و از سوی GII به عنوان رهبر منطقه‌ای نوآوری شناخته شده است. یکی از بهترین راهکارهایی که می‌تواند به ارتقاء جایگاه فعلی کشور کمک کند، افزایش هم‌افزایی بین فعالان و بخش‌های مختلف زیست‌بوم نوآوری کشور است؛ این در حالی است که پراکندگی منابع و ظرفیت‌ها در سایر استان‌های کشور و به ویژه در پایتخت، حاکی از آن است که برای ایجاد هم‌افزایی بایستی نگاهی جدی به ظرفیت‌های سایر استان‌ها داشت.

از همین رو، شتاب‌دهنده کسب‌وکار فردوسی و مرکز نوآوری ایران زمین به عنوان دو بازیگر کلیدی در شرق و پایتخت کشور، تفاهم‌نامه‌ای را امضا نمودند تا از امکانات طرف مقابل به منظور تسهیل و تسریع اهداف خود بهره گیرند. شتاب‌دهنده‌ فردوسی که اولین شتاب‌دهنده دانش‌بنیان شرق کشور است، بصورت تخصصی در حوزه فناوری‌های نرم نظیر: 1. اطلاع‌‌‌رسانی و رسانه‌های جدید؛ 2. بازی‌ و ‌سرگرمی‌‌؛ 3. صنعت آموزش و محتوا؛ 4. خدمات شهری و گردشگری 5. فین‌تک فعالیت دارد. در طرف دیگر این تفاهم‌نامه، مرکز نوآوری ایران زمین است که با حمایت بانک ایران زمین راه‌اندازی شده و استارتاپ‌هایی را جذب و حمایت می‌کند که در زمینه فناوری مالی، بلاکچین و رمزارز، گردشگری، سلامت و هوشمندسازی روندها قابل دسته‌بندی هستند.

اکنون تیم‌ها، استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوآوری که برای حل نیازهای نوآورانه یا توسعه خود نیاز به کمک دارند، می‌توانند از دانش و تجربه تجمیع‌شده این دو شتاب‌دهنده برای پیشبرد اهداف خود برخوردار شوند و جایگاه خود را در بازار مورد نظر، تثبیت و تقویت نمایند.

مشارکت در تعریف و اجرای برنامه‌های پژوهشی‌ـ‌کاربردی، استفاده از امکانات مشترک برای شناسایی و پرورش طرح‌های خلاق، تبدیل طرح‌های خلاق و ابتکاری به کسب و کارهای جدید، تجاری سازی طرح‌های پژوهشی، تبادل منتورها و مربیان با طرف مقابل، رفع نیازهای اکوسیستم استارتاپی و نوآوری و اجرای رویدادهای مشترک از جمله اهداف این تفاهم‌نامه است.

علی بنائی
علی بنائی
مدیر ارتباطات سابق شتابدهنده کسب و کار فردوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *