مسافران مرز و بوم ناب مشخص شدند

مصاحبه روزنامه خراسان مدیرعامل شتابدهنده فردوسی استارتاپ استارت آپ کارآفرینی سرمایه گذار
«مصاحبه روزنامه خراسان با مدیرعامل شتابدهنده فردوسی» شتاب‌دهنده‌ها؛ پدرانی سختگیر برای بلوغ استارت‌آپ‌ها
9 تیر, 1397
مصطفی مکارم و شتابدهنده فردوسی
گزارش خراسان از افتتاحیه پنجمین دوره «کشف»
9 تیر, 1397

مسافران مرز و بوم ناب مشخص شدند

سفر به مرز و بوم ناب شتابدهنده فردوسی دوره کشف کارآفرینی

افتتاحیۀ پنجمین دورۀ کشف کسب‌وکار فردوسی دهم تیر برگزار خواهد شد. اولویت شتابدهنده فردوسی در این دوره، پذیرش استارت‌آپ‌هایی با محوریت‌های گردشگری و چند رسانه‌ای بود که پنج استارت‌آپ پانترافیت، آی‌نبض، ببر و بخر، دیجی دان و Treep Adventure موفق به ورود به این دوره شدند. این استارت‌آپ‌ها توانسته بودند در جلسۀ ارزیابی و سپس در جلسۀ نهایی، ارائۀ قابل‌قبولی از کسب‌وکار خود داشته باشند. لازم به ذکر است که استارت‌آپ‌هایی به این دوره راه پیدا می‌کنند که به‌صورت تیمی فعالیت کرده و محصول اولیۀ خود را نیز تولید کرده باشند.
اکنون در دورۀ کشف، شتابدهنده به استارت‌آپ‌ها کمک می‌کند تا مدل کسب و کار خود را اعتبارسنجی کنند، به تست بازار بپردازند، تیم خود را تکمیل کنند و برنامه عملیاتی کارآمدی را برای چهار ماه آیندۀ خود تدوین کنند. با توجه به رایگان بودن دورۀ کشف، حضور در این دوره برای بنیان‌گذاران استارت‌آپ‌ها فرصت مهیجی خواهد بود تا به کمک شتابدهنده و با پذیرش کمترین ریسک، تیم خود را در برابر چالش‌های کارآفرینی محک بزنند. از طرف دیگر، به شتابدهنده کمک خواهد کرد تا به دقت استارت‌آپ‌ها را ارزیابی کنند تا مجوز ورود به دورۀ شتابدهی خود را به صرفاً به استارت‌آپ‌های اعطا کند که بهترین عملکرد را از خود به نمایش گذاشته باشند. شایان ذکر است که استارت‌آپ‌های راه‌یافته به دورۀ شتاب در ازای 15% از سهام خود، از سرمایه‌گذاری 25 میلیون تومانی شتابدهنده بهره‌مند خواهند شد؛ جایی‌که در انتها قادر خواهند بود شانس خود را برای جذب سرمایه‌گذار امتحان کنند.
استارت‌آپ‌های متقاضی خدمات دورۀ کشف می‌توانند به آدرس سایت شتابدهنده فردوسی مراجعه و فرم پذیرش را تکمیل نمایند؛ ششمین دورۀ کشف ابتدای مهر ماه در انتظار آنان خواهد بود

علی بنائی
علی بنائی
مدیر ارتباطات سابق شتابدهنده کسب و کار فردوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *