مهندس مصطفی مکارم و مهندس اکبر امینی
توانمندسازی شرکت‌های عضو پارک علم و فناوری
11 تیر, 1399
بازتاب خبر تفاهم‌نامه پارک علم و فناوری و شتاب‌دهنده فردوسی با هدف توانمندسازی شرکت‌های عضو پارک
بازتاب خبر تفاهم‌نامه پارک علم و فناوری و شتاب‌دهنده فردوسی با هدف توانمندسازی شرکت‌های عضو پارک
11 تیر, 1399

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز نوآوری شهری و شتاب‌دهنده کسب‌وکار فردوسی

دکتر غلامرضا عباس زاده و مهندس مصطفی مکارم

به گزارش دیدگاه نوین، این تفاهم‌نامه با هدف تبیین همکاری های مشترک بین مرکز نوآوری شهرداری و شتاب‌دهنده کسب‌وکار فردوسی تنظیم شده و گامی در جهت توانمندسازی اکوسیستم نوآوری شهر مشهد خواهد بود.

دکتر غلامرضا عباس زاده در این خصوص ابراز داشت: مرکز نوآوری شهری بر آن است تا استارتاپ‌های فعال در حوزه خدمات شهری را شناسایی و حمایت کند؛ از همین رو، بنا داریم تا با بهره‌مندی از ظرفیت‌های شتاب‌دهنده فردوسی در حوزه توانمندسازی استارتاپ‌ها، بخش مهمی از مشکلات و چالش‌های موجود در این مسیر را رفع کنیم. مدیر مرکز نوآوری شهری خاطرنشان کرد: یکی از مصادیق این چالش‌ها، دشواری اتصال استارتاپ‌ها به بدنه شهرداری مشهد است که از این پس، شتاب‌دهنده فردوسی به شناسایی این ظرفیت‌ها می‌پردازد و مرکز نوآوری شهری نیز فرآیند اتصال آنها به شهرداری مشهد را تسهیل خواهد نمود.

مدیرعامل شتاب‌دهنده کسب‌وکار فردوسی نیز هدف از این تفاهم‌نامه را برگزاری رویدادهای مشترک، شتابدهی و جذب سرمایه با تمرکز ویژه بر استارتاپ‌های فعال در حوزه مسائل شهری دانست. مصطفی مکارم با اشاره به انتصاب شتاب‌دهنده فردوسی به عنوان «مرکز توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان» در استان خراسان رضوی، اذعان داشت: یکی دیگر از دغدغه‌های مشترک شتاب‌دهنده فردوسی و مرکز نوآوری شهری، حمایت از شرکت‌های مرتبط با مسائل شهری است که به موجب این تفاهم‌‌نامه، بنا داریم تا خدمات مشاوره و آموزش مرکز توانمندسازی را با حمایت کامل معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، به صورت کاملاً رایگان به این شرکت‌ها ارائه نمائیم.

مرضیه ایزدپناه
مرضیه ایزدپناه
مسئول فنی شتابدهنده فردوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *