کارخانه نوآوری مشهد؛ لیگ برتر فعالان نوآور
کارخانه نوآوری مشهد؛ لیگ برتر فعالان نوآور
30 دی, 1399
رویداد شهر ایده آلتو بساز
حل مسائل شهری با چاشنی نوآوری
30 دی, 1399

آغاز همکاری شتابدهنده فردوسی و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان در ساماندهی زیست‌بوم نوآوری

آغاز همکاری شتابدهنده فردوسی و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان در ساماندهی زیست‌بوم نوآوری

صبح دوشنبه 29 دی ماه، شتابدهنده کسب و کار فردوسی میزبان اعضای هیات مدیره سازمان نصر خراسان رضوی در کارخانه نوآوری مشهد بود و زمینه‌های هم‌افزایی دو مجموعه بررسی گردید.
در ابتدای این مراسم، مدیر عامل شتابدهنده فردوسی، ضمن تبریک به اعضای هیئت مدیره جدید این سازمان، شبکه های کاری را زمانی موفق دانست که بتوانند منافع خود را به هم گره بزنند. وی شهر مشهد را شهری پیشرو در نوآوری دانست که شهرداری آن نگاهی جدی به نوآوری دارد و از همین رو، جزو معدود شهرداری‌هایی است که از مرکز نوآوری شهری برخوردار است. وی در ادامه اذعان داشت که شهر مشهد بلوغ لازم برای احداث کارخانه نوآوری را داشت و همین موضوع ما را مجاب نمود تا پیگیری های لازم برای راه اندازی آن را آغاز کنیم. مصطفی مکارم با اشاره به تصمیم هوشمندانه شهرداری مشهد برای احداث کارخانه نوآوری، ابراز داشت که شهرداری بدنبال حل مسائل شهری، حل مسائل شهرداری و کمک به تامین منابع انسانی شهری به کمک کارخانه است.

آغاز همکاری شتابدهنده فردوسی و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان در ساماندهی زیست‌بوم نوآوری
مهندس مکارم اظهار داشت که پس از معرفی رسمی ما به عنوان بهره‌بردار کارخانه نوآوری، فرآیند ثبت‌نام را آغاز نمودیم و تاکنون بیش از 300 درخواست را دریافت کرده ایم. وی خاطرنشان کرد کارخانه نوآوری متعلق به تمام اکوسیستم نوآوری است و سازمان نظام صنفی رایانه ای نیز یکی از بخش های بسیار با تجربه در نظام فناوری اطلاعات است و اظهار امیدواری کرد که به کمک این سازمان، پویایی لازم در کارخانه ایجاد شود.
در ادامه، رئیس مرکز نوآوری شهری شهرداری مشهد نیز راه اندازی کارخانه نوآوری توسط شهرداری مشهد را امری بی‌سابقه دانست. دکتر عباس زاده وعده داد روند قانونی واگذاری مسئولیت بهره برداری از این کارخانه به زودی طی شود و با استقرار مجموعه‌های نوآور در آینده ای نه چندان دور، همگان شاهد نتایج عملکرد این کارخانه در سطح ملی و بین المللی باشند.
در ادامه این مراسم، ریاست هیئت مدیره سازمان نظام صنفی استان، ضمن تبریک به شهرداری مشهد برای اتخاذ تصمیمی هوشمندانه در احداث کارخانه نوآوری، سازمان نصر را خانواده‌ای 25 هزار نفره معرفی کرد که 10 درصد این ظرفیت در خراسان رضوی مستقر است. وی اکوسیستم فناوری اطلاعات را اکوسیستمی ویژه دانست که بصورت ارگانیک رشد کرده است. وی با اشاره به اینکه از بین 50 شرکت برتر آی تی کشور، بیش از 10 تای آنها در خراسان رضوی مستقر هستند، این سازمان را به عنوان نقطه تعامل قانونی دولت و بخش خصوصی دانست که می‌تواند به رونق نوآوری در استان و کشور کمک کند.
سید حسن هاشمی با ابراز خرسندی از اینکه شتابدهنده کسب و کار فردوسی به عنوان شتابدهنده ای کار بلد ماموریت بهره برداری از کارخانه را به عهده دارد، استقرار هر چه سریعتر در کارخانه نوآوری را بسیار حیاتی دانست و خاطرنشان کرد که زمانی سرمایه گذاران زمانی به نوآوری روی می آورند که پویایی لازم در اکوسیستم را ببینند و بایستی به نحوی عمل کنیم تا استقبالی که تا به امروز از کارخانه نوآوری مشهد شده است، به قوت خود باقی بماند.

آغاز همکاری شتابدهنده فردوسی و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان در ساماندهی زیست‌بوم نوآوری
در ادامه مراسم، سایر اعضای هیات مدیره سازمان نظام صنفی ضمن ابراز خوشحالی از احداث کارخانه و تبریک به بهره بردار آن، اظهار امیدواری کردند که سازمان نصر آمادگی کامل برای همکاری با شتابدهنده فردوسی را دارد.
در پایان جلسه نیز مواردی برای همکاری مشخص شد که از آن جمله می توان به حضور رئیس هیات مدیره نصر استان در اتاق فکر کارخانه نوآوری مشهد، رسیدگی به مسائل حقوقی اهالی نوآوری به کمک نصر استان و مشارکت نصر استان در ارزیابی شرکتهای متقاضی حضور در کارخانه نوآوری اشاره کرد.

علی بنائی
علی بنائی
مدیر ارتباطات سابق شتابدهنده کسب و کار فردوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *