گام مهم مشهد برای شکل گیری قطب نوآوری کشور
گام مهم مشهد برای شکل گیری قطب نوآوری کشور
21 دی, 1399
رویداد شهر ایده آلتو بساز
رویداد شهر ایده آلتو بساز
21 دی, 1399

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین شتابدهنده فردوسی و شتابدهنده سماتک

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین شتابدهنده کسب‌وکار فردوسی و شتابدهنده سماتک

براساس گزارش سال ۲۰۲۰ شاخص جهانی نوآوری که توسط سازمان بین‌المللی مالکیت فکری منتشر شد، ایران در بین ۱۰ کشور منطقه آسیای میانه و جنوبی، رتبه دوم را کسب کرده و از سوی GII به عنوان رهبر منطقه‌ای نوآوری شناخته شده است. یکی از بهترین راهکارهایی که می‌تواند به ارتقاء جایگاه فعلی کشور کمک کند، افزایش هم‌افزایی بین فعالان و بخش‌های مختلف زیست‌بوم نوآوری است.

از همین رو، شتاب‌دهنده کسب‌وکار فردوسی و شتاب‌دهنده سما تک به عنوان دو بازیگر کلیدی در شرق کشور، تفاهم‌نامه‌ای را امضا نمودند تا از زیرساختها و دانش یکدیگر در راستای توانمندسازی استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای نوآور استفاده نمایند.

شتاب‌دهنده‌ فردوسی که اولین شتاب‌دهنده دانش‌بنیان شرق کشور است، بصورت تخصصی در حوزه فناوری‌های نرم نظیر: 1. اطلاع‌‌‌رسانی و رسانه‌های جدید؛ 2. بازی‌ و ‌سرگرمی‌‌؛ 3. صنعت آموزش و محتوا؛ 4. خدمات شهری و گردشگری 5. فین‌تک فعالیت دارد. در طرف دیگر این تفاهم‌نامه، شتاب‌دهنده سما تک است که در دل شرکت دانش‌بنیان سما توس شکل گرفته است؛ شرکتی که 12 سال سابقه در عرصه تولید نرم افزار را در کارنامه خود دارد.

 اکنون تیم‌ها، استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوآوری که برای حل نیازهای نوآورانه یا توسعه خود نیاز به کمک دارند، می‌توانند از دانش، تجربه و زیرساخت های تجمیع‌شده این دو شتاب‌دهنده برای پیشبرد اهداف خود برخوردار شوند و جایگاه خود را در بازار مورد نظر، تثبیت و تقویت نمایند.

شتابدهی مشترک استارتاپ هایی که نیاز به زیرساخت های نرم افزاری دارند، طراحی راهکارهای نرم افزاری برای حل مشکلات کسب و کارهای نوآور، تبادل منتورها و مربیان و همچنین، اجرای رویدادهای مشترک از جمله اهداف این تفاهم‌نامه است.

علی بنائی
علی بنائی
مدیر ارتباطات سابق شتابدهنده کسب و کار فردوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *