گپ و گفتی تخصصی و در عین حال صمیمی بین تیم ها و حمید چرمفروشان، بنیان گذار «مانیشن»
گپ و گفتی تخصصی و در عین حال صمیمی بین تیم ها و حمید چرمفروشان، بنیان گذار «مانیشن»
5 بهمن, 1398
تفاهم نامه سرمایه گذاری شرکت های عضو پارک
تیکی تاکا به سبک اکوسیستم کارآفرینی خراسان رضوی
5 بهمن, 1398

انعقاد تفاهم نامه اپلیکشن شهر من و شتابدهنده فردوسی

تفاهم نامه اپلیکیشن شهر من و شتابدهنده فردوسی

شتاب‌دهنده کسب‌وکار فردوسی به عنوان شتاب‌دهنده‌ای دانش بنیان، فعالیت خود را با شناسایی و حمایت از تیم‌های مستعد و سرمایه‌گذاری روی آنها در شرق کشور با محوریت شهر مشهد متمرکز نموده است. این مرکز که مجوز شتاب‌دهنده دانش بنیان را از مرکز شتابدهی معاونت علمی ریاست جمهوری اخذ نموده است، فعالیت خود را بصورت تخصصی در چهار حوزه: 1. اطلاع‌‌‌رسانی و رسانه‌های جدید؛ 2. بازی‌ و ‌سرگرمی‌‌؛ 3. آموزش و محتوا؛ 4. خدمات شهری و گردشگری دنبال می‌کند.

شتاب‌دهنده فردوسی با کمک به طراحی مدل کسب‌وکار، کمک به ایجاد زیرساخت‌های تبلیغاتی و ایجاد محصولی مناسب در کمترین زمان ممکن، استارتاپ‌ها را قادر می‌سازد تا مدل کسب و کار و محصول خود را ارزیابی نمایند. از طرف دیگر، این شتاب‌دهنده با ایجاد فرآیندی منظم و سختگیرانه، تلاش نموده تا فضای واقعی کسب‌و‌کار را برای استارتاپ‌ها به وجود ‌آورد و با اتصال آنها به بدنه مشتریان واقعی و معرفی آنها به سرمایه‌گذاران، زمینه توسعه کسب‌و‌کارشان را فراهم نماید.

یکی از حوزه های تاثیرگذار در میان فناوری های نرم، حوزه بازی است که هر سه محور اقتصاد فرهنگی، یعنی اقتصاد و فرهنگ و فناوری، را در برمی‌گیرد. با گسترش نفوذ گوشی‌های همراه و رشد روزافزون مخاطبان صنعت بازی، شتاب‌دهنده فردوسی نیز اقدام به ایجاد زمینه‌های لازم برای رشد تیم‌های بازی‌ساز خوش‌آتیه شهر مشهد نموده است که از آن جمله می‌توان به برگزاری ماهانه دورهمی بازی‌سازان مشهد با نام «ریلود» و ایجاد فرآیند «شتابدهی تا انتشار» با همکاری شتاب‌‌دهنده آواگیمز اشاره کرد که زیرساخت لازم برای تولید، تجاری‌سازی و انتشار بازی‌های بازی‌سازان شهر را مهیا می‌نماید.

در همین راستا، طی تفاهم‌نامه‌ای که شبکه یکپارچه خدمات و کسب‌وکارهای شهری شهرداری مشهد با شتاب‌دهنده فردوسی منعقد نمود، از این پس بازی‌سازان مشهدی می‌توانند بازی‌هایی که در جهت توسعه فرهنگ شهروندی تولید نموده‌اند را به کمک این شتاب‌دهنده در اپلیکیشن «شهر من» قرار دهند. این تفاهم‌نامه که در آخرین روز نمایشگاه شهر هوشمند به امضا رسید، شامل بازی‌هایی موبایلی و کم‌حجم (تحت وب) می‌گردد که مبتنی بر نیازهای شهری بوده و با محوریت آموزش فرهنگ شهروندی و شهر هوشمند طراحی شده باشد.

مدیرعامل شتاب‌دهنده فردوسی اذعان داشت که این شتاب‌دهنده وظیفه هدایت و شتابدهی استارتاپ‌های تحت‌‌حمایت خود به سمت طراحی بازی‌هایی با محوریت اپ «شهر من» را به عهده دارد. اتصال نرم‌افزاری بین بازی‌های برگزیده این شتاب‌دهنده با اپ «شهر من» و تبدیل امتیازات کاربران این بازی‌ها به جوایز باشگاه شهروندی از نکاتی بود که مصطفی مکارم آن را بسیار باارزش دانست.

وی در ادامه افزود: «این تفاهم‌نامه صرفا به استارتاپ‌های شتاب‌دهنده فردوسی محدود نمی‌شود و تمامی تیم‌های بازی‌ساز شهر را شامل می‌گردد. در صورتی که این تیم‌ها، بازی آماده‌ای با محوریت شهر و فرهنگ شهروندی داشته باشند، می‌توانند از طریق سایت شتاب‌دهنده فردوسی  مراجعه نموده و بازی خود را ثبت نمایند تا در صورت تایید تیم شتاب‌دهنده و «شهر من»، در اپ مورد نظر قرار گیرد. علاوه‌ براین، به موجب این تفاهم‌نامه، بازی‌سازانی که سناریوی جذابی برای ساخت بازی با محورهای مذکور را دارند، در صورت تایید طرح توسط شتاب‌دهنده، می‌توانند از ظرفیت شتابدهی این مجموعه نیز برخوردار گردند.

لینک فرم ثبت نام بازی سازان

علی بنائی
علی بنائی
مدیر ارتباطات سابق شتابدهنده کسب و کار فردوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *