نقد و بررسی بازی تخم مرغ تیم آنباند در دیجیاتو
نقد و بررسی بازی تخم مرغ تیم آنباند در دیجیاتو
19 اسفند, 1397
ملاقات 3- پرورش نهنگ در برکه
پرورش نهنگ در برکه
19 اسفند, 1397

رونمایی وزیر ارتباطات از اپ «تاچستان»

رونمایی وزیر از اپ تاچستان

اولین جشنواره کودک آنلاین و آیین انتخاب و سری و فیلم کوتاه با هدف معرفی ایده های برتر حوزه تولید محتوای کودک در فضای مجازی با حضور وزیر ارتباطات و دبیر شورای عالی فضای مجازی آغاز به کار کرد .در این جشنواره 20 ایده برتر حوزه تولید محتوای کودک رونمایی شد که از آن جمله، اپلیکیشن تاچستان است  که حاصل کار یکی از استارتاپ های تحت حمایت شتابدهنده فردوسی است.
تاچستان مجموعه ای از داستان ها و ترانه های سرگرم کننده است که به عنوان یک نرم افزار تعاملی به کودکان این امکان را می دهد تا در حین تماشای آن ها، شخصیت ها و کاراکترهای موجود در صحنه را لمس کنند و آن ها نیز در مقابل واکنش های جذابی به نمایش می گذارند.
تاچستان هم چنین به مولفان و تولید کنندگان محتوای حوزه کودک این امکان را می دهد که محتوای خود را به سادگی تبدیل به محتوای تعاملی کنند و مخاطبان کودک خود را در بستر گوشی های هوشمند جذب کنند.
مخاطبان تاچستان، 3.4میلیون کودک 3 تا 8 سال ایرانی است. همچنین 1500 تیم تولید محتوا در کشور وجود دارند که می توانند محتوای خود را از طریق این اپلیکیشن به مخاطبانشان ارائه کنند.
اپلیکشین تاچستان از ابتدای بهمن ماه 97 منتشر شد و در مدت یک هفته توانست به 10هزار نصب فعال در کافه بازار دست یابد.
این اپلیکیشن پس از انتشار به عنوان اپلیکیشن برگزیده کافه بازار معرفی شد.

جهرمی در «آیین انتخاب وبسری و فیلم کوتاه کودکآنلاین»:
تنها 14 درصد از والدین با ابزار مدیریت بر رفتار کودکان در فضای مجازی آشنایی دارند .

به گزارش اخرین خبر، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جشنواره کودک آنلاین بیان اینکه اگر متناسب با شرایط فرهنگی و اجتماعی جامعه فکری برای قشر کودک و نوجوان در فضای مجازی نکنیم، نسل آینده را از دست می دهیم، گفت: راهکار محدودسازی که برای این قشر از جامعه در نظر گرفته شده، در شرایطی که امروز برای والدین شان فیلترشکن نصب می کنند، مفهوم و معنایش را در حال از دست دادن است.
به گزارش محمدجواد آذری جهرمی وی با اشاره به وجود جامعه 13 میلیونی کودک و نوجوان در کشور، گفت: این طیف از جمعیت کشور با فضای مجازی متولد شده اند و در شروع آموزش و یادگیری ها و حتی شاید مرحله قبل از آن با فضای مجازی زندگی می کنند و فضای مجازی برای آنها یک واقعیت است.
وی با بیان اینکه آسیب پذیرترین قشر در استفاده از فضای مجازی نیز همین گروه اند، افزود: بزرگترین سرمایه و نسل آینده کشور در برابر یک مخاطره قرار دارند و اگر برای آن متناسب با شرایط فرهنگی و اجتماعی جامعه فکر نکنیم، نسل آینده را می توانیم به راحتی از دست بدهیم.
آذری جهرمی با منسجم ندانستن راهکاری که تا به حال در نظر گرفته شده، اظهار کرد: شاید مهمترین ابزاری که بکار بردیم، محدودسازی فضای مجازی برای کودک بوده که در شرایطی که در جامعه کودکان فیلتر شکن برای والدین نصب می کنند، این راهکار تقریبا مفهوم و معنایش را از دست داده است.
عضو کابینه دولت دوازدهم با تاکید بر اینکه به لحاظ محتوایی، فرهنگ غنی در کشور داریم، تصریح کرد: آنچه ما در وزارت ارتباطات انجام دادیم، ایجاد سه حلقه بود که حلقه اول پلتفرم هاست که شاهد بودیم امشب چهار اپلیکیشن و سکوها و پلتفرم نرم افزاری که یکی از مهمترین حلقه ها به شمار می روند، نسخه های ویژه کودکان را درست و رونمایی کردند.
وی خاطر نشان کرد: امروز بچه ای که در خانه نشسته برای دیدن تلویزیون، انتخابش شبکه پویاست درحالیکه در فضای مجازی کودک به کجا می تواند مراجعه کند که پدر و مادر اطمینان داشته باشند که متناسب با شرایط کودکشان، محتوا وجود دارد.
آذری جهرمی با تاکید بر اینکه باید سکوسازان را تشویق کنیم تا نشانی مخصوص کودک و نوجوان تولید کنند و سکوهای لازم و مورد نیاز کودکان و نوجوان را فراهم کنند، گفت: زنجیره دوم محتواست که وزارت ارتباطات در آن تخصص ندارد و البته در این حوزه از دیگران کمک گرفتیم و شتابدهنده ای ایجاد و فراخوانی داده شد و 1120 اثر به ثبت رسید که امشب تعدادی انتخاب می شوند و به آنها مبلغی تعلق می گیرد تا ساخت محصول اول را شروع کنند.
وی افزود: مشتری این محصول، پلتفرم هایی هستند که در زنجیره قبل تولید شده و در نهایت مخاطب 13 میلیونی از جامعه که پای آن سکوها می نشینند که این یعنی اقتصاد زنجیره اول که در جشنواره مورد حمایت قرار گرفته در پلتفرم ها رونق پیدا می کند.


وزیر ارتباطات با بیان اینکه مرحله سوم ترویج است، خاطر نشان کرد: با سازمان های مردم نهاد کاری آغاز کردیم که از اردیبهشت سال 98 این زنجیره با شدت و سرعت بیشتری حرکت خواهد کرد که در آن 50 تیم از سازمان های مردم نهاد، آموزش پیدا کردند که بین مدارس و مردم در سراسر کشور خواهند رفت و اینها قابلیت تکثیر شدن دارند تا بر اساس مسوولیت های اجتماعی به پدر مادرها آموزش دهند که ابزار کنترل فضای مجازی چیست و چگونه در فضای مجازی کنار فرزندشان باشند.
عضو دولت تدبیر و امید اظهار کرد: یکی از مطالبی که علما مطرح می کردند، این بود که وقتی بچه شب در اتاق خود با تبلت و بدون حضور والدین در دنیای مجازی حضور پیدا می کند به تنهایی وارد دنیای خطرناکی می شود که امروز به کمک ابزارهای مدیریت والدین، پدر مادرها بدون حضور می توانند در فضای مجازی کنار فرزندانشان باشند.
عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به ضرورت یادگیری والدین نسبت به کار با این ابزارها، تصریح کرد: بر اساس نظرسنجی که انجام دادیم در بهترین حالت تنها 14 درصد از والدین با این ابزارها آشنایی دارند و جمع زیادی اصلا از این نرم افزارها اطلاع ندارند.
آذری جهرمی با اشاره به چهار – پنج محصول خوب در کشور برای مدیریت والدین، تصریح کرد: که این گروه های مردم نهاد مدیریت والدین بر رفتار فرزندانشان در فضای مجازی را یاد می دهند و همین سکوهای نرم افزاری را آموزش می دهند که در نهایت اگر این سه زنجیره به هم پیوند بخورند، از دید ما اکوسیستم کودک و اقتصاد خوبی برای جامعه 13 میلیونی شکل می گیرد.
وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه در برابر کودکان مسوولیم، گفت: مسوولیت ما نه فقط بخاطر این است که کودکان ثمره جان ما هستند بلکه در برابر آنها مسوولیم چون در برابر آینده کشورمان مسوولیم و این نکته بسیار مهمی است.
وی در پایان با تشکر از همه دست اندرکارانی که در این رویداد و تشکیل این زنجیره کمک و حمایت کردند، خاطر نشان کرد: از همه کسانی که انتقاد کردند و ما را مورد عنایت قرار دادند که قطعا موثرند نیز تشکر می کنم و امیدوارم ثمره زحمت همه شما برای آیندگان ماندگار باشد.

توضیحات مجید سازوار، بنیانگذار استارتاپ «تاچستان»


توضیحات مدیر دفتر تهران شتابدهنده فردوسی در مورد استارتاپ «تاچستان»

علی بنائی
علی بنائی
مدیر ارتباطات سابق شتابدهنده کسب و کار فردوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *