کشف 11
آغاز یازدهمین دورۀ کشف شتابدهنده کسب‌وکار فردوسی
13 خرداد, 1399
نحوه ارسال ایمیل در شرایط کرونا به کارمندان
مدیران محترم، قبل از اینکه ساعت 2 بامداد ایمیل بفرستید، تجدید نظر کنید
13 خرداد, 1399

شتاب‌دهنده کسب و کار فردوسی؛ مرکز توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان در استان خراسان رضوی

کارگزار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در توانمند سازی شرکت های دانش بنیان

شتاب‌دهنده کسب‌وکار فردوسی اولین شتاب‌دهنده دانش‌بنیان شرق کشور است که با هدف تبدیل شدن به اثرگذارترین و مورد اعتمادترین مجموعه برای  کسب وکارهای نوپا و دانش بنیان در شرق کشور آغاز به کار نموده است. این شتاب‌دهنده که موفق به اخذ تاییدیه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز شده است، تمرکز اصلی خود را معطوف به شتابدهی کسب‌وکارهای مبتنی بر فناوری‌های نرم کرده است. پس از برگزاری اولین و تنها رویداد دمودی در شرق کشور، این شتاب‌دهنده به حوزه جذب سرمایه برای کسب و کارهای در حال توسعه نیز ورود نمود تا اینکه در زمستان 98، به کارگزار رسمی «پارک علم و فناوری خراسان» در حوزه «سرمایه پذیری و تامین مالی کسب و کار» تبدیل گردید.

شتاب‌دهنده فردوسی در چهارمین سال فعالیت و در راستای تحقق چشم‌انداز خود، اکنون به « مرکز توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان» در استان خراسان رضوی نائل آمده است. ارائه مشاوره های کسب و کار، برگزاری دوره های آموزشی و نشست های پرسش و پاسخ تخصصی، با استفاده از ظرفیت بومی استان از وظایف مراکز توانمندسازی استانی است.

دکتر محمد صاحبکار، رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، در تشریح این وظایف عنوان کرد: در این مراکز، شرکت‌های دانش بنیان و فناور می‌توانند مسائل و مشکلات خود را با مشاوران بومی و متخصص به صورت حضوری مطرح کرده و از راه‌حل‌های مناسب و دقیق، جهت رفع مشکلات و افزایش توانمندی‌ شرکت خود بهره‌مند شوند.

وی افزود: برگزاری نشست‌های پرسش و پاسخ ویژه شرکت‌های دانش بنیان و فناور در سطح استان در دستور کار این مراکز قرار دارد. نشست‌های پرسش و پاسخ بستر بسیار مناسبی است تا شرکت‌ها و هسته‌های فناور بتوانند مسائل، نقاط مورد ابهام و سوالات خود را در حضور سایر شرکت‌ها مطرح کرده و از پیشنهادهای مشاوران خبره استفاده کنند.

دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان در ادامه گفت: در واقع این مراکز به صورت دائمی در هر استان مشغول به ارائه خدمات هستند و ارائه این خدمات برای شرکت های دانش بنیان رایگان است و هیچ هزینه ای بر عهده این شرکت ها نیست.

دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان افزود: شرکت‌های دانش بنیان و فناور می توانند برای دریافت خدمات توانمندسازی و تجاری سازی مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان به وبسایت  bizservices.ir مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند.

خبر خوش اینکه شرکت‌های غیر دانش‌بنیان نیز می‌توانند از طریق همین وب‌سایت اقدام به ثبت شرکت خود نمایند تا آنها هم بتوانند از خدمات این سامانه بصورت رایگان بهره‌مند گردند.

نحوه ثبت درخواست:

منبع خبر:http://bizservices.ir/news/68304

 

 

علی بنائی
علی بنائی
مدیر ارتباطات سابق شتابدهنده کسب و کار فردوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *