پویش کرونا پلاس
بقیه رو هم باخبر کن، پویش «کرونا‌ پلاس»
15 اردیبهشت, 1399
کارگزار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در توانمند سازی شرکت های دانش بنیان
شتاب‌دهنده کسب و کار فردوسی؛ مرکز توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان در استان خراسان رضوی
15 اردیبهشت, 1399

آغاز یازدهمین دورۀ کشف شتابدهنده کسب‌وکار فردوسی

کشف 11

آغاز یازدهمین دورۀ کشف شتابدهنده کسب‌وکار فردوسی

اولویت شتابدهنده فردوسی در دوره یازدهم، پذیرش استارتاپ‌هایی با محوریت‌های رسانه، تولید محتوا و تبلیغات، بازی و آموزش بود که دو استارتاپ‌ موفق به ورود به این دوره شدند.

پذیرش استارتاپ ها این بار به شکلی جدید انجام شد و به دلیل شرایط حاکم بر جامعه و همه گیری ویروس کرونا،جلسات ارزیابی به صورت آنلاین برگزار گردید.

این استارتاپ‌ها توانستند در جلسۀ ارزیابی و سپس در جلسۀ نهایی، ارائۀ قابل‌قبولی از کسب‌وکار خود داشته باشند. لازم به ذکر است که استارتاپ‌هایی به این دوره راه پیدا می‌کنند که به‌صورت تیمی فعالیت کرده و محصول اولیۀ خود را نیز تولید کرده باشند.

اکنون در دورۀ کشف، شتابدهنده به استارتاپ‌ها کمک می‌کند تا مدل کسب و کار خود را اعتبارسنجی کنند، به تست بازار بپردازند، تیم خود را تکمیل کنند و برنامه عملیاتی کارآمدی را برای چهار ماه آیندۀ خود تدوین کنند. با توجه به رایگان بودن دورۀ کشف، حضور در این دوره برای بنیان‌گذاران استارتاپ‌ها فرصت مهیجی خواهد بود تا به کمک شتابدهنده و با پذیرش کمترین ریسک، تیم خود را در برابر چالش‌های کارآفرینی محک بزنند. از طرف دیگر، به شتابدهنده کمک خواهد کرد تا به دقت استارتاپ‌ها را ارزیابی کنند تا مجوز ورود به دورۀ شتابدهی خود را به صرفاً به استارتاپ‌های اعطا کند که بهترین عملکرد را از خود به نمایش گذاشته باشند. شایان ذکر است که استارتاپ‌های راه‌یافته به دورۀ شتاب در ازای ۱۵% از سهام خود، از سرمایه‌گذاری 30 میلیون تومانی شتابدهنده بهره‌مند خواهند شد؛ جایی‌که در انتها قادر خواهند بود شانس خود را برای جذب سرمایه‌گذار امتحان کنند.
استارتاپ‌های متقاضی خدمات دورۀ کشف می‌توانند به آدرس سایت شتابدهنده فردوسی مراجعه و فرم پذیرش را تکمیل نمایند

مرضیه ایزدپناه
مرضیه ایزدپناه
مسئول فنی شتابدهنده فردوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *