سوالات متداول : #سرمایه گذاری

1چقدر سرمایه‌گذاری می‌کنید؟

رقم سرمایه‌گذاری ما مشخص است؛ به ازای خدمات و 35 میلیون تومان سرمایه‌گذاری، %15 از سهام استارتاپ‌ را می‌گیریم. ممکن است که این درصد در موارد خاص تغییر کند، با این حال سرمایه‌گذاری ما روی عموم استارتاپ‌ها از همین ارقام پیروی می‌کند.

2 چطور می‌توانیم برای استارتاپ‌مان جذب سرمایه کنیم؟

تجربه به ما نشان داده است که عموم استارتاپ‌های متقاضی سرمایه، نیاز مبرم به خدمات شتابدهنده دارند تا سرمایه‌گذاری. با این حال، فرم پذیرش ما را تکمیل کنید. در صورت داشتن شرایط لازم، شما را به واحد سرمایه‌گذاری خود معرفی می‌کنیم.

3چند ماهی است که مشغول کار کردن روی استارتاپ‌مان هستیم. آیا باز هم شتابدهنده فردوسی برای ما مناسب است؟

تاکنون چندین استارتاپ‌ مثل شما را شتابدهی کرده‌ایم. در واقع، چنین استارتاپ‌هایی را ویژه‌ دوست داریم. به احتمال زیاد، استارتاپ‌هایی که از طریق وی‌سی‌ها افزایش سرمایه نداده باشند را می‌توانیم کمک کنیم.

4ما به سرمایه‌گذاری پولی شما نیازی نداریم. آیا هنوز توجیه دارد که درخواست دهیم؟

خیلی از استارتاپ‌هایی که رویشان سرمایه‌گذاری کرده‌ایم، به این پول نیازی نداشته‌اند. در واقع، این پول فقط بخش کوچکی از فرآیند شتابدهی ماست که به استارتاپ‌ها کمک می‌کند به مجموعه‌هایی سرمایه‌پذیر تبدیل شوند.

5بدنبال جذب سرمایه‌گذاریم. آیا شتاب‌دهنده فردوسی می‌تواند به ما در این مسیر کمک نماید؟

بله. کمک به جذب سرمایه‌گذار یکی از خدماتی است که اگر تحت شتابدهی ما نباشید هم می‌توانید از آن بهره‌مند شوید. برای اطلاع از تعرفه‌های این خدمت، با ما تماس بگیرید.

6یک سرمایه‌گذار اعلام آمادگی نموده تا روی استارتاپ من سرمایه‌گذاری کند. برای تهیه مستندات مالی جهت ارائه به او، نیاز به کمک دارم. آیا شتاب‌دهنده فردوسی به من کمک می‌نماید؟

مستنداتی که عموم سرمایه‌گذاران در این مرحله مطالبه می‌نمایند، طرح کسب و کار (Business Plan)، برنامه عملیاتی یک ساله (Action Plan) و پیش‌بینی مالی (Cash Flow Projection) سه تا پنج ساله است. برای آماده‌سازی آنها، می‌توانید روی ما حساب کنید. برای اطلاع از تعرفه‌های این خدمت، با ما تماس بگیرید.

7می‌خواهم برای جذب سرمایه‌گذار اقدام نمایم. چگونه می‌توانم بفهمم که استارتاپ من چقدر می‌ارزد؟

قبل از جذب سرمایه‌گذار، بایستی استارتاپ‌تان توسط کارشناس ارزشگذاری شود. حتی اگر تحت شتابدهی ما نباشید هم می‌توانید از خدمت «ارزشگذاری» ما بهره‌مند شوید. برای اطلاع از تعرفه‌های این خدمت، با ما تماس بگیرید. ایده‌ای جذاب دارم و برای اجرائی کردن آن، نیاز به جذب سرمایه‌گذار دارم. آیا برای جذب سرمایه‌گذار مرا کمک می‌کنید؟ به هیچ وجه! برخلاف باور عموم، ایده‌ها ارزش چندانی ندارند. در واقع، چیزی که نظر سرمایه‌گذاران را جلب و آنان را مجاب به سرمایه‌گذاری روی استارتاپ‌ها می‌نماید، تیمی است که توانایی تبدیل ایده به کسب‌وکار را دارد. در نتیجه، ایده‌ها اصلا قابل‌سرمایه‌گذاری نیستند. اگر برای جذب سرمایه‌گذار اصرار دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که ابتدا ایده خود را اعتبارسنجی نمائید و در صورتی که بازار به ایده شما واکنش مثبت نشان داد، برای تبدیل ایده خود به محصول/خدمت، تیمی را تشکیل دهید.

سوالات متداول

در صورتی که سوال خود را نیافتید با ما در میان بگذارید
  • Hidden