سوالات متداول : #سهام

1چقدر سرمایه‌گذاری می‌کنید؟

رقم سرمایه‌گذاری ما مشخص است؛ به ازای خدمات و 35 میلیون تومان سرمایه‌گذاری، %15 از سهام استارتاپ‌ را می‌گیریم. ممکن است که این درصد در موارد خاص تغییر کند، با این حال سرمایه‌گذاری ما روی عموم استارتاپ‌ها از همین ارقام پیروی می‌کند.

2هزینۀ دورۀ کشف برای استارتاپ‌های راه‌یافته به آن چقدر است؟

صفر تومان! این دوره کاملاً رایگان است. در این فرصت دو ماهه، شتابدهنده به ارزیابی استارتاپ‌هایی می‌پردازد که به زعم خود، آینده‌دار هستند. در صورتی که عملکرد استارتاپ‌ مورد قبول تیم ارزیابی شتابدهنده باشد، مجوز ورود به دورۀ شتاب را خواهد یافت؛ جایی‌که شتابدهنده در ازای خدمات و سرمایه‌گذاری 35 میلیون تومانی در دورۀ شتاب، 15% از سهام استارتاپ‌ را دریافت خواهد کرد.

3دورۀ شتاب برای استارتاپ‌های راه‌یافته به آن چه هزینه‌ای دارد؟

شتابدهنده در ازای خدمات و سرمایه‌گذاری 35 میلیون تومانی در دورۀ شتاب، 15% از سهام استارتاپ‌ را دریافت خواهد کرد.

4آیا برای همیشه در استارتاپ‌هایی که شتابدهی کرده‌اید، سهام‌دار باقی می‌مانید؟

خیر. شرط حیات شتاب‌دهنده‌ها این است که منابع لازم برای ادامه کار خود را مهیا کنند. یکی از آنها این است که بودجه لازم برای سرمایه‌گذاری روی استارتاپ‌های سیکل‌های مختلف خود را تدارک ببینند. در دنیا، این بودجه از محل فروش سهام شتا‌ب‌دهنده‌ها در استارتاپ‌هایی تامین می‌شود که شتاب‌دهنده آنها را پیشتر شتابدهی کرده و در آنها سهام‌دار است. عموماً شتاب‌دهنده‌ها در دومین یا سومین راند سرمایه‌گذاری، سهام خود را می‌فروشند و خروج می‌نمایند.

سوالات متداول

در صورتی که سوال خود را نیافتید با ما در میان بگذارید
  • Hidden