مارکوپولو، تاجری در صنعت محتوا

مصطفی مکارم و شتابدهنده فردوسی
گزارش خراسان از افتتاحیه پنجمین دوره «کشف»
30 مرداد, 1397
اختتامیه استارتاپ ارائه داور ارزش بازار کارآفرینی مشهد تیم بنیانگذار
اختتامیۀ پنجمین دورۀ کشف
30 مرداد, 1397

مارکوپولو، تاجری در صنعت محتوا

دوره کشف شتابدهنده فردوسی فرصتی است تا استارتاپ های پذیرفته شده، مسیر رسیدن به سرمایه‌گذار را آغاز نمایند. در این دوره، استارت‌آپ‌ها مدل کسب و کار خود را به کمک شتابدهنده اعتبارسنجی می‌کنند، به تست بازار می‌پردازند، تیم خود را تکمیل می‌کنند، برنامۀ عملیاتی کارآمدی را برای چهار ماه آیندۀ خود تدوین می‌کنند و در انتها به جذب سرمایه‌گذارانی خطرپذیر نائل می‌آیند.
فرآیند پذیرش در این دوره با تکمیل فرم پذیرش از طریق سایت شتابدهنده فردوسی آغاز می‌شود. استارتاپ‌هایی که موفق به ساخت MVP (نمونۀ اولیه) محصول یا خدمت خود شده باشند، می‌توانند درخواست خود را حضور در این دوره ثبت کنند. تیم ارزیابی شتابدهنده فردوسی طی فرآیندی، از بنیان‌گذاران استارتاپ مصاحبه و آزمون به عمل می‌آورند که در صورت موفقیت در جلسۀ نهایی، جواز ورود به دورۀ کشف را بدست خواهند آورد.شتابدهنده فردوسی برای پذیرش استارتاپ‌ها در دوره کشف 4 ملاک دارد:
• تیم اولیه داشته باشد (حداقل دو نفر)؛
• محصول اولیه داشته باشد (صرفاً ایده نباشد)؛
• بازار انتخابی آنها ظرفیت جذابی داشته باشد (ایده تکراری نباشد)؛
• هر کدام از اعضای تیم هفته‌ای20 ساعت در مکان شتابدهنده حاضر شوند و روی استارت‌آپ خود کار کنند.
در ششمین دورۀ کشف، اولویت با استارتاپ‌هایی خواهد بود که در حوزۀ گردشگری یا محتوا فعالیت کنند. با توجه به ظرفیت‌ها و اهداف شتابدهنده، استارتاپ‌های فعال در این حوزه فرصت تجربۀ رشد چشم‌گیر و جذب سرمایه‌گذار را در سریع‌ترین حالت ممکن خواهند داشت.
پنجمین دورۀ کشف شتابدهنده فردوسی در حال برگزاری است که اختتامیۀ آن دهم شهریور ماه خواهد بود.
متقاضیان این دوره می‌توانند تا بیستم شهریور ماه از طریق این لینک به تکمیل فرم پذیرش خود بپردازند. ششمین دورۀ کشف از ابتدای مهر ماه آغاز شده و تا انتهای آبان ماه ادامه خواهد داشت. لازم به ذکر است که دورۀ کشف رایگان بوده و هیچ هزینه‌ای را برای استارت‌آپ‌های پذیرفته شده نخواهد داشت.

علی بنائی
علی بنائی
مدیر ارتباطات سابق شتابدهنده کسب و کار فردوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *