6 تغییر در محل کار تا ده سال آینده

4 نوع مدیر در محل کار از دیدگاه نشریه گارتنر
4 نوع مدیر در محل کار از دیدگاه نشریه گارتنر
30 آذر, 1401
تعلق خاطر کارکنان
تعلق خاطر کارکنان،مهم اما فراموش شده
30 آذر, 1401

6 تغییر در محل کار تا ده سال آینده

6 تغییر در محل کار تا ده سال اینده

1- مدیریت میانی وظایف متفاوتی خواهد داشت.

مدیران امروز باید با واقعیت های جدیدی روبرو شوند بسیاری از کارمندان در دنیای ترکیبی با انتخاب‌های بیشتری در مورد مکان، زمان و میزان کار خود کار می کنند.

موفقیت مدیریت سنتی مبتنی بر توانایی مدیریت و ارزیابی عملکرد کارکنان بود که این موضوع تغییر کرده است. مدیران منابع انسانی، مدیرانی را استخدام و توسعه خواهند داد که مربیان و معلمان بزرگی باشند و با همدلی عمل کنند.

2-  ارتقاء مهارت و مهارت دیجیتال مهم‌تر از سابقه و تجربه است.

در آینده پر ارزش ترین کار ماهیت شناختی خواهد داشت. کارمندان باید از خلاقیت، تفکر انتقادی و ارتقای مهارت دیجیتال برای حل مشکلات پیچیده استفاده کنند. . منابع انسانی باید یک محیط یادگیری مستمر را ایجاد و ترویج کند، به این معنی که کسب دانش و شفافیت در سراسر سازمان باید به بخشی از عملیات روزمره تبدیل شود.

3-  جمع آوری داده های کارکنان گسترش می یابد.

کار ترکیبی علاقه بیشتری به نظارت بر بهره وری در محیط کار و سلامتی کارکنان ایجاد کرده است. تجزیه و تحلیل گارتنر نشان می دهد که 16 درصد از کارفرمایان بیشتر از فناوری ها برای نظارت بر کارکنان خود از طریق روش هایی مانند ساعت مجازی وارد و خارج، ردیابی استفاده از رایانه در محل کار، و نظارت بر ایمیل های کارکنان یا ارتباطات داخلی/چت استفاده می کنند. در حالی که برخی از شرکت‌ها بهره‌وری را دنبال می‌کنند، برخی دیگر بر تعامل و رفاه کارکنان تمرکز می‌کنند تا تجربه کارکنان را بهتر درک کنند.

4- ماشین های هوشمند همکاران ما خواهند بود

ماشین‌های هوشمند هوشمندتر و فراگیرتر می‌شوند و نه تنها کارهایی را که قبلاً برای انسان‌ها  ممکن بود، انجام می‌دهند، بلکه کارهایی را که برای ماشین‌ها غیرممکن تصور می‌شد انجام می‌دهند.

شرکت ها شروع به افزایش عملکرد ماشین های هوشمند، نرم افزارها، برنامه ها و آواتارها خواهند کرد. کارمندان با کمک نرم‌افزار هوش مصنوعی (AI) و دستگاه‌هایی که برای فعالیت‌های شخصی یا تیمی آن‌ها قابل دسترس‌تر هستند، جعبه‌های ابزار شخصی همکارهای مجازی را توسعه خواهند داد.

5- ما برای هدف و اشتیاق کار خواهیم کرد، نه فقط برای پول.

کارمندان می خواهند تأثیر اجتماعی معناداری داشته باشند و به جای اینکه منتظر بازنشستگی باشند، این کار را  زودتر در زندگی خود انجام دهند.

مردم فعالانه به دنبال فرصت هایی برای گره زدن تأثیر و ارزش کار خود با مأموریت، هدف و علایق خود خواهند بود. مشاهده پست های دیگران در رسانه های اجتماعی به آنها انگیزه می دهد تا بیشتر درگیر شوند و به نوآوری و عدالت اجتماعی کمک کنند.

6- تعادل کار و زندگی از راه دور چالش ها را آشکار می کند

کارمندانی که به طور مستقل یا در مکان‌های دور کار می‌کنند برای تقویت مهارت‌ها و مدیریت پروژه‌های بهتر، تکالیف بیشتری را به عهده خواهند گرفت، تا جایی که احساس می‌کنند شبانه روز کار می‌کنند

اما جنبه های مبهمی از تعادل بین کار و زندگی در آینده وجود دارد. همانطور که فناوری شکاف بین افراد از نظر جغرافیایی جدا از هم را می بندد، شکاف هایی در روابط و فرهنگ ها ایجاد می کند. توزیع کار از راه دور به این معنی است که بسیاری از کارمندان روابط اجتماعی یکسانی را در محل کار ایجاد نخواهند کرد که منجر به مسائلی مانند جدایی و تنهایی می شود.

 

از نظر شما چه تغییراتی در محل کار در اینده رخ خواهد داد؟

 

منبع:

نشریه گارتنر

محمد هادی خورشیدی
محمد هادی خورشیدی
کارشناس دیجیتال مارکتینگ شتابدهنده کسب و کار فردوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *