سنجه های بازاریابی محتوایی
9 سنجه کلیدی عملکرد بازاریابی محتوایی
29 شهریور, 1399
وبینار تیم سازی برای مجموعه‌های نوآور
وبینار «تیم سازی برای مجموعه‌های نوآور»
29 شهریور, 1399

آمار هایی که در دیزاین وبسایت و طراحی تجربه کاربری به کارتان می‌آید!

آمار های دیزاین وبسایت و طراحی تجربه کاربری

بسیاری از کسب و کارهای نوپا و استارتاپ ها فعالیت خود را بر بستر وب آغاز می کنند. اگر می خواهید آنلاین موفق باشید، به یک وب سایت احتیاج دارید. با این حال ، صرف داشتن یک وب سایت تضمین کننده موفقیت شما نیست . طراحی وب و تجربه کاربری (UX) نقشی اساسی در موفقیت شما دارند!

توجه به این 15 نکته آماری می‌تواند عامل ایجاد موفقیت‌های بیشتر در کسب‌وکارتان شود.

75 درصد از افراد اعتبار کسب و کار را با وب سایت اش می سنجند

شما ممکن است بهترین تیم جهان را  داشته باشید. اما ، اگر وب سایت شرکت یا استارتاپ شما مناسب نباشد ، 25 درصد از مشتریان خود را از دست خواهید داد ! بله درست است. 75٪ از افراد اعتبار خود را براساس شکل ظاهری و احساس می‌سنجند.

53 درصد از کاربران تلفن همراه پس از 3 ثانیه وب سایت شما را ترک می کنند، سرعت همه چیز است!

با گسترش فناوری‌ها، مسئولیت بیشتری در قبال تهیه و عرضه محتوا ایجاد می‌شود. اگر وب سایت شما در عرض 3 ثانیه بارگیری نشود، 53٪ از کاربران که با تلفن وارد شده اند سایت شما را ترک می کنند. هرچه زمان بیشتر بگذرد، میزان ترک آن بیشتر می‌شود.

86 درصد بازدیدکنندگان از وب سایت، درباره محصولات و خدمات اطلاعات می‌خواهند.

هنگام بازدید از یک وب سایت ، چه نوع اطلاعاتی می خواهید مشاهده کنید؟ 86٪ از افراد اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات را می خواهند. بنابراین توصیه می شود که این نوع مطالب به راحتی در دسترس باشد و یافتن آن دشوار نباشد. این اطمینان می دهد که شما به ارائه یک تجربه کاربری عالی اهمیت می‌دهید.

59 درصد مردم وب سایتی را ترجیح می‌دهند که به زیبایی طراحی شده باشد

41٪ از مصرف کنندگان یک طراحی ساده را ترجیح می دهند ، در حالی که 59٪ یک وب سایت خیره کننده و جذاب را ترجیح می دهند. بنابراین ، لازم است به یاد داشته باشید که اگر می‌خواهید مشتریانتان همچنان درگیر و در تعامل باشند ، به طراحی کاملا مناسب و جذاب نیاز خواهید داشت.

فقط 1 درصد از کاربران در واقع بر روی اسلایدرها کلیک می کنند!!!

1٪ از کاربران با اسلایدرهای وب سایت تعامل دارند.

ایجاد یک صفحه فرود مناسب یا صفحه اصلی می تواند دشوار باشد. دانستن اینکه چه ویژگی هایی باید اضافه یا کم شود ، برای ایجاد تجربه ای جذاب بسیار حیاتی است. فقط 1٪ از کاربران در واقع بر روی اسلایدرها کلیک می‌کنند ، بنابراین صرف داشتن یک پلاگین یا موارد مشابه در وب سایت شما احتمالاً کار چندانی در بهبود امور نمی کند!

94 درصد مردم به وب سایتی که بروزرسانی نمی‌شود، اعتماد نخواهند کرد

داشتن یک وب سایت خیره کننده مهم است. با این حال ، حفظ وب سایت و به روزرسانی طراحی آن نیز به همان اندازه مهم است. یک وب سایت منسوخ شده می تواند بازدید کنندگان شما را مایوس کند! 94٪ از کاربران دیگر به وب سایت های منسوخ اعتماد ندارند و با توجه به رقابتی که وجود دارد زیاد تعجب آور نیست! اطمینان حاصل کنید که طراحی وب سایت شما با روندها مطابقت دارد.

درصد از مشاغل کوچک CTA  در سایت خود در نظر نمی‌گیرند و بازدیدکنندگان را از دست می‌دهند

” CTA   یا فراخوانی برای اقدام”

اگر اقداماتی مانند از خبرنامه گرفته تا راهنما و لینک خرید ویژه در سایت خود در نظر گرفته اید اما نحوه فراخوانی برای اقدام واضح نیست ، چگونه می توانید از بازدیدکنندگان خود انتظار داشته باشید تا در قسمتی که می‌خواهید آنها را به سویش هدایت کنید کلیک کنند؟ 70 درصد مشاغل کوچک نتوانسته اند دکمه های روشن برای اقدام را مشخص کنند و بازدیدکنندگان را از دست می‌دهند.

50 درصد از درآمد فروشگاه های آنلاین از طریق کاربران تلفن همراه است

همه در این دنیای دیجیتال که ما در آن زندگی می کنیم به نوعی در حال فعالیت هستند. 50٪ از درآمد تجارت الکترونیک از طریق کاربران موبایل ایجاد می‌شود. این موضوع قطعاً به ما یادآوری می‌کند که وب سایت‌ها باید از طریق تلفن همراه به راحتی قابل دسترس باشند. تصور کنید یک وب سایت جذاب ایجاد کرده اید که در تلفن همراه کار نمی کند! قطعا نیمی از مشتریان خود را از دست خواهید داد.

فقط 0.05 ثانیه طول می کشد تا کاربر تصمیم بگیرد که آیا وب سایت شما را دوست دارد یا خیر!

فقط 0.05 ثانیه طول می کشد تا در طی بازدید کاربر از یک وب سایت ، برداشتی از آنچه می بیند در ذهنش ایجاد شود ، بنابراین جلب توجه وی کلید موفقیت شماست. سرمایه گذاری در طراحی وب عالی برای یک تجارت طولانی مدت بصورت آنلاین ضروری است.

در صورت عدم وجود اطلاعات تماس ، 44 درصد از کاربران وب سایت شما را را ترک می‌کنند

اگر هیچ اطلاعاتی از راه های ارتباطی در دسترس نباشد ، عدم اعتماد کاربران را در مورد کسب و کار شما ایجاد می‌کند. اطلاعات تماس شامل آدرس ، شماره تلفن یا آدرس ایمیل می شود. اطمینان حاصل کنید که بازدید کنندگان شما از طریق وب سایت با شما تماس می گیرند.

39 درصد از کاربران بخاطر بارگیری آهسته‌ی تصاویر، سایت را رها می‌کنند.

اگر بازدید کننده ای موفق به دسترسی به وب سایت شما شود و تصاویر بارگیری نشوند احتمال ترک وب سایت شما بالا می رود، 39٪ از کاربران وب سایت را در این مواقع ترک می‌کنند. بهینه سازی تصویر کلید بهبود طراحی وب است.

شما برای تحت تأثیر قرار دادن کاربر هنگام بازدید به طور متوسط ​​10 ثانیه وقت دارید

حدود 10 ثانیه فرصت دارید تا قبل از ترک وب سایت کاربر را تحت تأثیر قرار دهید. وب سایت شما باید در 10 ثانیه اول توجه کاربر را به خود جلب کرده و آنها را درگیر خود کند. یک وب سایت خوب تجربه کاربری روان را فراهم می کند.

دوسوم زمان صرف شده در اینترنت توسط دستگاه های موبایل صرف می‌شود

به همین دلیل اطمینان از اینکه وب سایت شما طراحی مناسب برای تلفن همراه داشته باشد بسیار مهم است. اگر دو سوم از بازدید کنندگان نتوانند به درستی به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند یا ویژگی ها کارایی نداشته باشند ، آنها سریعاً آن را رها کرده و به جای دیگری می روند.

محتواهای ویدئویی 53 برابر بیشتر احتمال رسیدن به صفحه اول نتایج گوگل را افزایش می‌دهند

رسیدن به صفحه اول نتایج گوگل بسیار مهم شده است. وب سایتی که حاوی محتوای ویدئویی باشد 53 برابر بیشتر در صفحه اول نتایج جستجو در Google مشاهده می شود. تأثیر فیلم حیرت انگیز است. نه تنها باعث افزایش رضایت کاربر می شود ، بلکه امتیاز SEO وب سایت شما را نیز افزایش می دهد.

70 درصد مردم به لیست های نشان دار توجه بیشتری نشان می‌دهند

لیست های نشان دار به ویژه لیست هایی با علامت دایره خوانایی را راحت تر می‌کند. 70٪ از افراد اطلاعات ارائه شده در یک لیست برایشان جذاب‌تر است. بنابراین ، اگر وب سایت شما دارای محتوای طولانی و زیاد است ، ممکن است ارزش داشته باشد که مطالب خود را لیست کنید.

مرضیه ایزدپناه
مرضیه ایزدپناه
مسئول فنی شتابدهنده فردوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *